تناسب اندام

رسیدن به تناسب اندام امکان پذیر است

تناسب اندام : با رعایت این 17 نکته به اندام ایده آل خود خواهید رسید

رسیدن به تناسب اندام کار ساده‌ای نیست. بسیاری از ورزشکاران و هنرمندان برای اینکه به یک بدن خوش فرم برسند ساعت‌ها ورزش می‌کنند و رژیم غذایی سخت را به خود تحمیل می‌کنند، در این مقاله قصد داریم راز تناسب اندام این افراد را فاش کنیم. با جیمیتو همراه باشید.

 

رازهای  تناسب اندام چیست؟

 • بعد تمرین غذا بخورید
 • برای کاهش وزن دقیق نباشید!
 • بارفیکس بزنید
 • خیلی سریع وزن کم نکنید
 • فلفل قرمز بخورید
 • متنوع ورزش کنید
 • حرکات ورزشی را صحیح انجام دهید
 • با حریف تمرینی ورزش کنید
 • طناب بزنید
 • آب بنوشید
 • به خودتان انگیزه دهید
 • هنگام ورزش موسیقی گوش کنید
 • وزنه را زیاد کنید
 • یوگا کار کنید
 • سبزیجات بخورید
 • غذاهای پروتئینی بخورید
 • لباس ورزشی مناسب بپوشید

 

۱- بعد از تمرین حتما غذا بخورید

خوردن غذا بعد از ورزش باعث افزایش متابولیسم یا همان سرعت سوخت و ساز بدن می‌شود. اما این به این معنا نیست که هر چیزی را که فکر می‌کنید می‌توان بعد از تمرین خورد! غذاهای پروتئینی مانند: تخم مرغ، جوجه کباب و استیک می‌تواند بهترین انتخاب برای شما باشد.

تناسب اندام : با رعایت این 17 نکته به اندام ایده آل خود خواهید رسید

۲- برای وزن کم کردن خیلی دقیق نباشید

قرا دادن اهداف دقیق باعث افزایش استرس و بی تابی برای شما می‌شود. به همین دلیل به جای اینکه به خود بگویید که ۸ کیلوگرم در ۳۰ روز آینده وزن کم می‌کنم بهتر است بگویید؛ ۶ تا ۱۰ کیلوگرم وزن در این بازه زمانی از دست خواهم داد. این مساله کمک می‌کند از نظر روانی نیز به آمادگی لازم برای رسیدن به تناسب اندام را داشته باشید.

 

۳- به صورت منظم بارفیکس بزنید

بارفیکس زدن کمک زیادی به عضلات میانی و بالاتنه شما خواهد کرد که در کمتر حرکتی می‌توانید چنین اثری را پیدا کنید. به همین دلیل به شما توصیه می‌کنیم حداقل ۳ ست در روز بارفیکس بزنید.

تناسب اندام : با رعایت این 17 نکته به اندام ایده آل خود خواهید رسید

۴- خیلی سریع وزن کم نکنید

کم کردن وزن و رژیم لاغری سریع باعث می‌شود میزان استرس و افسردگی در افراد زیاد شده و به طبع آن بیماری‌های قلبی و عروقی را به همراه خواهد داشت. بنابراین سعی کنید از رژیم لاغری با نظر پزشک متخصص پیروی کنید. تا به تناسب اندام برسید.

 

۵- حتما فلفل قرمز بخورید

خوردن فلفل قرمز تازه باعث افزایش سوخت و ساز بدن می‌شود. بنابراین اگر می‌خواهید به تناسب اندام برسید بهتر است، فلفل قرمز را در برنامه غذایی خود جای دهید.

تناسب اندام : با رعایت این 17 نکته به اندام ایده آل خود خواهید رسید

۶- حرکات ورزشی تکراری نکنید

بسیاری از افراد به خاطر اینکه در یک دوره زمانی مشخص به اندام مورد نظر خود نمی‌رسند، گلایه می‌کنند. علت آن پیروی کردن از یک برنامه بدنسازی ثابت است. اگر می‌خواهید زودتر به تناسب اندام برسید برنامه تمرینی خود را هر ۴ هفته تغییر دهید و هر روز سعی کنید وزنه‌های سنگین‌تری بزنید و یا تعداد حرکات را بیشتر کنید.

 

۷- حرکات ورزشی را صحیح انجام دهید

انجام صحیح حرکات ورزشی از تعداد آن بسیار مهمتر است. به عنوان مثال اگر شما در هر دقیقه ۴۰ شنای سوئدی نادرست بزنید، آنقدر به تناسب اندام نخواهید رسید که اگر ۲۰ حرکت را به طور صحیح انجام دهید.

تناسب اندام : با رعایت این 17 نکته به اندام ایده آل خود خواهید رسید

۸- به همراه یک دوست ورزش کنید

ورزش کردن به همراه یک دوست و یا حریف تمرینی باعث می‌شود شما با انگیزه بیشتری به اهداف روزانه خود حمله کنید. تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که به همراه یک دوست یا حریف تمرینی ورزش می‌کنند معمولا در هر جلسه ۴۱ کالری بیشتر می‌سوزانند و راحتر به تناسب اندام می‌رسند.

 

۹- طناب زدن را فراموش نکنید

تحقیقات نشان می‌دهد که ۲۰ دقیقه طناب زدن حدود ۲۰۰ کالری چربی را می‌سوزاند. این یعنی یک خبر خوب برای افرادی که قصد دارند لاغر شوند. همچنین انجام این حرکت ورزشی کم هزینه بوده و تنها به یک طناب احتیاج خواهید داشت.

تناسب اندام : با رعایت این 17 نکته به اندام ایده آل خود خواهید رسید

۱۰- اگر احساس گرسنگی کردید، آب بنوشید

بسیاری از اوقات بدون اینکه احساس گرسنگی کنیم به سراغ خوردن یک تکه کیک و یا شکلات می‌رویم و همین موارد باعث می‌شود که چاق شویم. هر زمانی که احساس گرسنگی کردید و یا دلتان خواست که چیزی بخورید، یک لیوان آب نوش جان کنید.

 

۱۱- انگیزه دادن به خود را فراموش نکنید

افرادی که انگیزه کافی برای انجام یک تمرین دارند، معمولا توان بیشتری را خواهند گذاشت. برای اینکه این نقطه مثبت را در خود تقویت کنید، از جملات انگیزشی استفاده کنید و به خود به قبولانید که می‌توانید این حکت را به اتمام برسانید.

تناسب اندام : با رعایت این 17 نکته به اندام ایده آل خود خواهید رسید

۱۲- هنگام ورزش به موسیقی گوش کنید

زمزمه کردن و گوش دادن به موسیقی می‌تواند میزان قدرت و تمرکز شما را برای انجام حرکات ورزشی ارتقا دهد. بنابراین اگر قصد دارید به باشگاه بروید، قبل از آن این آهنگ‌های باشگاه بدنسازی را دانلود کنید.

 

۱۳- میزان وزنه‌ها را اضافه کنید

ورزش کردن مرتب با یک وزنه ۵ یا ۱۰ کیلوگرمی برای شما رشد عضله به همراه نخواهد داشت. اگر قصدتان ایجاد شوک به عضلات و رشد ماهیچه است، بهتر است میزان وزنه‌ها را اضافه کنید.

تناسب اندام : با رعایت این 17 نکته به اندام ایده آل خود خواهید رسید

۱۴- با انجام حرکات یوگا وزن کم کنید

شاید فکر کنید ورزشی مانند یوگا باعث کاهش وزن نمی‌شود، اما تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که یک ماه به صورت منظم یوگا کار کرده‌اند توانسته‌اند ۱٫۵ کیلوگرم وزن خود را از دست بدهند.

 

۱۵- بیشتر سبزیجات و میوه بخورید

تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که بیشتر سبزیجات و میوه می‌خورند شکم تخت و صاف بهتری نسبت به افرادی که گوشتخوار هستند خواهند داشت. علت آن را می‌توان در داشتن فیبر بیشتر در گیاهان دانست.

تناسب اندام : با رعایت این 17 نکته به اندام ایده آل خود خواهید رسید

۱۶- غذاهای پروتئینی بخورید

اگر به همراه دوستان خود به کافه شاپ می‌روید به جای خوردن چیپس و پنی و یا سیب زمینی سرخ کرده و انواع هله هوله‌های شیرین و شور یک تکه فیله کبابی سفارش دهید. غذاهای پروتئینی شما را زودتر از کربوهیدرات‌ها سیر می‌کنند.

 

۱۷- لباس ورزشی مناسب بپوشید

اگر می‌خواهید به تناسب اندام برسید، باید خوب ورزش کنید و انجام ورزش نیز به داشتن تجهیزات مورد نیاز آن وابسته است. به خصوص لباس ورزشی، کفش مناسب.


اشتراک گذاری

ارسال نظر
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)